Mudilaskoor osales MUDIFESTIL 06. juuni Piret Seema

Juunikuu esimestel päevadel ehk 1.-2. juunil osales Vanalinna kooli mudilaskoor, koos koorijuht Anneli Tarmeele, huvijuht Piret Seema ja õpetaja Kairi Piheliga IX mudilaskooride festivalil MUDIFEST 2024, mis sel korral toimus Türil. Sõitsime Türile koos Nooruse kooli mudilaskooriga. Festivalil osales 16 mudilaskoori erinevatest Eesti paikades.

Kõik koorid olid omakorda jagatud kahte suurde koori "Tihased" ja "Leevikesed", kellel olid erinevad prooviajad. Muidu ei mahtunud lauljate hulk, keda oli üle 500, Türi kultuurikeskuse suurde saali ära.

Tihaste koori kuulusid: Abja Gümnaasiumi mudilaskoor, ETV mudilaskoor, Kalamaja Põhikooli mudilaskoor, Kose Gümnaasiumi mudilaskoor, Kuressaare Nooruse Kooli mudilaskoor Ave Sol-bemoll, Kuressaare Vanalinna Kooli mudilakoor, Viljandi Jakobsoni Kooli mudilaskoor Kirilinnud, Viljandi muusikakooli mudilaskoor.

Leevikeste koori kuulusid: Eesti Raadio laulustuudio mudilaskoor, Jakob Westholmi Gümnaasiumi mudilaskoor, Kooristuudio SO-LA-Re mudilakoor, Kõrveküla Põhikooli mudilaskoor, Olustvere Põhikooli mudilaskoor, Tartu Kesklinna mudilakoor, Türi Põhikooli mudilaskoor, Viljandi Kesklinna mudilaskoor.

Meie elamise ja söömise paigaks sai väga kaasaegne ja tore Türi Põhikool, kus kogu festivali rahvas ära majutati ja külluslikult toideti. Mõlemad päevad olid tihedalt sisustatud nii proovidega Türi kultuurikeskuses kui ka muu tegevusega. Meie näiteks külastasime esimesel päeval Eesti Ringhäälingumuuseumi, kus saime osa toredast ekskursioonist. Nägime hulganisti vanu, aga ilusaid raadioid ja telereid ning kuulasime, mida huvitavat oli nende kohta rääkida muuseumi giidil. Samuti saime sama  muuseumigiidi, Juhan Sihveri abil lugeda, näidelda ja sisse laulda ühe toreda kuuldemängu "Kolm unimütsi".

Kuuldemängu kuuled siit: https://www.flickr.com/photos/vanalinna/53806002979/in/album-72177720317604864/

Peale kuuldemängu lindistamist oli esimesel päeval veel üldproov ja ka galakontserdi proov ning õhtune galakontsert, kus esines seitse julget koori ning üles astusid ka meie mudilased. Nad esitasid muusikalise munasjutu "Jaapani puuraidur", mis publikule väga meeldis.

Esimese päeva õhtul toimus kultuurikeskuses veel ka sündmus "Tantsutrall", mille viis läbi tuntud ja tunnustatud tantsujuht Märt Agu. See oli super vahva! Ja kuna õues ja saalis oli suviselt palav, võttis aktiivne liikumine kõik osalejad võhmale, aga tantsupõrandalt lahkuti alles siis, kui muusika vaikis.

Teine päev algas taas prooviga saalis ja pika üldprooviga Türi laululaval, kus kõik 16 koori esimest korda koos tuntud solistidega, Merit ja Märten Männistega ning saateansambliga kõik festivali laulud läbi laulsid.

Lisaks oli sel päeval tore üllatus, kui meie koori dirigenti Anneli Tarkmeelt soovis intervjueerida ETV korrespondent Olev Kenk ja oma esimese intervjuu andsid ka Õie-Ann Tšernobrovkin ja Riko Rehi ning lühikest lõiku saab vaadata 2. juuni õhtul ETV eetris olnud uudistesaates Aktuaalne Kaamera.  https://jupiter.err.ee/1609344182/aktuaalne-kaamera-ilm?t=678

Samal õhtul, algusega kell 16.00 toimus suur MUDIFESTI kontsert Türi lauluväljakul. Kontserdi juhatasid sisse ja juhtisid lastele tuttavad klounid Piip ja Tuut. Nad panid tegutsema nii publiku, kui lapsed laval ja nende etteasted laulude vahel olid tõesti vahvad ja humoorikad. Laule dirigeerisid tunnustatud koorijuhid Aarne Saluveer, Vilve Maide, Annelii Traks, Kadi Ritsing-Tamra, Kaie Tanner ja solistideks olid taas Merit ja Märten Männiste.

Oli tõesti uskumatult vahva kontsert ja lapsed ise nautisid laulmist väga. Lisaks käidi peale kontserti ka autogrammijahil.

Kuigi kaks tegusat päeva olid palavad, töised ja väsitavad, kulges suur osa koduteest ka bussis lauldes, sest esinemise erutus ei lasknud laululastel kuidagi rahulikult tukkuma jääda.

Kindlasti jääb festivalist iga väikse laulja hinge tore mälestus, mida ka tulevikus meenutada.

Fotod ja videod:https://www.flickr.com/photos/vanalinna/albums/72177720317604864

Aitäh kõigile lapsevanematele, et usaldasite lapsed meiega festivalile!

Kokkuvõte koostas

Piret Seema

Aitäh kõigile lapsevanematele, et usaldasite lapsed meiega festivalile!

Kokkuvõte koostas

Piret Seema