Oluline info uueks õppeaastaks 30. august Anni Haandi

Riietus koolis:

• Õpilane kannab koolis vahetusjalatseid. Vahetusjalatsid on hügieenilised, jala- ja põrandasõbralikud. Kehalise kasvatuse tunnis kannavad õpilased võimla jaoks sobivaid jalanõusid. Kehalise kasvatuse tundide riietega ei käida teistes õppetundides.
  • Kool on ametiasutus. Õpilased hoolitsevad oma välimuse eest, on puhtad, kannavad etiketinõudmistest lähtuvalt eale ja aastaajale sobivat riietust.

Koolis ei kanta:

• Dressipükse (lubatud kehalise kasvatuse tunnis,  trennis, sportlikel üritusel, matkadel jne).
  • Silmapaistvalt avara dekolteega ja väga lühikesi pluuse, kleite ning seelikuid.
  • Katkiseid teksaseid ja muid silmapaistvalt rebenenud riideid.
  • Peakatteid (k.a kapuutsi)
  • Õpilane ei ole jumestatud silmatorkavalt. Riietus ja ehted ei tohi õpilast tundides ohustada.
  • Pidulikel üritustel valib õpilane oma riietuse vastavalt ürituse eesmärgile ja etiketile.

Käitumine koolimajas, -territooriumil ja bussis:

• Hommikul kooli jõudes lähevad õpilased oma koduklassi üleriietes. Tungivalt soovitame vahetada klassis ka jalanõud.
  • Võõrastesse koduklassidesse koolipäeva ajal minek on keelatud.
  • Teistesse õppehoonetesse minemiseks tuleb üleriided selga panna. Kui tunnid toimuvad linnas (kehaline kasvatus, tehnoloogiaõpe), siis tuleb jälgida, et valitakse õige bussiliin.
  • Kool jagab territooriumi Saarema Südamekoduga ja õpilased suhtuvad ning suhtlevad viisakalt oma naabritega.
  • Koolile kasutada antud territoorium jääb meie akende alt kuni kiviaiani (Ametikooli territooriumini) ja sõiduteest kuni metsatukani.
  • Kogu territooriumil on vaja hoida heakorda ning vabategevuseks antud vahendid tuleb peale kasutamist tuua tagasi majja või panna inventarisoojakusse.
  • Maja taga olevatel kivimüüridel ei tohi ronida ega neid ka lõhkuda.
  • Sööklasse minekuks kasutame kõnniteed ja ei räägi valjusti väljas akende all ega söögisaalis.
  • Kooli paigutatakse igale korrusele joogiautomaat, millest saab võtta vett oma jooginõusse või täita pudelit.
  • Riideid saab vahetada soojakutes, kui kehalise kasvatuse tunnid toimuvad kooli juures. Soojakutes on ka WC-d, mida saavad õpilased kasutada kogu päeva jooksul. Soojak ei ole vabaaja veetmise koht.
  • I korruse WC-d on mõeldud personalile ja kooli külalistele. Õpilased võivad neid kasutada vaid tunni ajal siis, kui tund toimub I korrusel.
  • Bussi sisenemisel oota, kuni buss on täielikult peatunud ja uksed avanenud.
  • Bussis tuleb hoida korda ja arvestada kaasreisijatega.
  • Bussi sisenedes võta seljakott seljast.

Teadmiseks lapsevanemale:

• Lapsele kooli järgi tulles palun oodake teda fuajees või maja ees.
  • Aineõpetaja või klassijuhatajaga kohtumiseks palun leppige aeg eelnevalt kokku ja kohtumisele tulles informeerige sellest kooli administraatorit.

Riietus koolis:

Koolis ei kanta:

• Katkiseid teksaseid ja muid silmapaistvalt rebenenud riideid.
  • Peakatteid (k.a kapuutsi)

Käitumine koolimajas, -territooriumil ja bussis:

• Võõrastesse koduklassidesse koolipäeva ajal minek on keelatud.
  • Maja taga olevatel kivimüüridel ei tohi ronida ega neid ka lõhkuda.
  • Bussi sisenemisel oota, kuni buss on täielikult peatunud ja uksed avanenud.
  • Bussis tuleb hoida korda ja arvestada kaasreisijatega.
  • Bussi sisenedes võta seljakott seljast.

Teadmiseks lapsevanemale:

• Lapsele kooli järgi tulles palun oodake teda fuajees või maja ees.