Uudised

Õpetajad osalesid Erasmus+ õpirändel Padova linnas, Itaalias 06. november Piret Seema


Koolivaheajal, 22.-28. oktoobrini osalesid meie kooli õpetajad Madli Varik, Liisi Lõo, Tuuli Käiro ja huvijuht Piret Seema Erasmus+ õpirändel Põhja-Itaalias, Padova linnas, mis asub kuulsate linnade Veneetsia ja Verona vahel. Õpirände eesmärgiks oli osaleda õuesõppe- ja STEAM-koolitusel. Selgituseks, et STEAM on Eestis tuntud kui MATIK õpe, mis ühendab matemaatika, tehnika, teaduse, inseneeria ja kunsti valdkonnad. Koolitus toimus põhiliselt avalikus linnaruumis, kus tutvuti erinevate kultuuripärandi ja UNESCO nimekirjas olevate vaatamisväärsustega. Külastati ka Euroopa ühe vanima ülikooli - Padova ülikooli (asutatud 1222) mitut õppehoonet. Eriti kaunis oli ülikooli ajaloohõnguline ja seal õppinud perekondade vappe täis peahoone.

Koolituse eripärana saadi kogemus, kuidas läbi lugude jutustamise anda edasi oma teadmisi ja informatsiooni; kuidas mitteformaalse õppe kaudu tutvustada ümbritsevat keskkonda, selle võimalusi, kultuuri ja väärtusi.

Kohapeal anti lahendada aktiivõppemeetodil ülesandeid, millest koostati koolitajale esitlus. Selle käigus tuli määrata taimi, tunda ära erinevaid arhitektuuristiile, märgata linnaruumi positiivseid ja negatiivseid aspekte ja leida viimastele lahendusi. Ühe ülesandena tuli teha meeskonnaga lühifilm - etendus vabalt valitud, aga koolitusel kuuldud ajaloolise sündmuse kohta.

Koolitust viis läbi väga entusiastlik ja särav Alessandro Gariano, organisatsioonist Enjoy Italy. Lisaks  osalesid kursusel õpetajad Horvaatiast. Üllatuslikult olid ka nemad pärit Horvaatia suurimalt saarelt  Krk, mis oma pindalalt on kuus korda väiksem kui Saaremaa.

Üks väga huvitav osa koolitusest oli tutvus Itaalia kodu ja kohaliku köögi ning toidukultuuriga. Koolitaja kutsus osalejad enda juurde koju, kus valmistati ühiselt maitsev itaaliapärane lõuna. See andis mõtte, et ka kokandus ja toidukultuur võiks tulevikus (renoveeritud koolimajas) olla rohkem lõimitud erinevate õppeainetega.

Õpetajad olid koolituselamustest vaimustustatud ja leidsid, et reis oli neile kasulik väga mitmelgi moel.  Koolitus andis kinnitust, et ka igapäevases kultuuri- ja linnaruumis on võimalik õppida erinevaid aineid ning neid omavahel lõimida.

Fotosid õpirändest vaata siit https://www.flickr.com/photos/vanalinna/albums/72177720312492554

 

Piret Seema, Madli Varik, Tuuli Käiro, Liisi Lõo

Koolivaheajal, 22.-28. oktoobrini osalesid meie kooli õpetajad Madli Varik, Liisi Lõo, Tuuli Käiro ja huvijuht Piret Seema Erasmus+ õpirändel Põhja-Itaalias, Padova linnas, mis asub kuulsate linnade Veneetsia ja Verona vahel. Õpirände eesmärgiks oli osaleda õuesõppe- ja STEAM-koolitusel. Selgituseks, et STEAM on Eestis tuntud kui MATIK õpe, mis ühendab matemaatika, tehnika, teaduse, inseneeria ja kunsti valdkonnad. Koolitus toimus põhiliselt avalikus linnaruumis, kus tutvuti erinevate kultuuripärandi ja UNESCO nimekirjas olevate vaatamisväärsustega. Külastati ka Euroopa ühe vanima ülikooli - Padova ülikooli (asutatud 1222) mitut õppehoonet. Eriti kaunis oli ülikooli ajaloohõnguline ja seal õppinud perekondade vappe täis peahoone.

Koolituse eripärana saadi kogemus, kuidas läbi lugude jutustamise anda edasi oma teadmisi ja informatsiooni; kuidas mitteformaalse õppe kaudu tutvustada ümbritsevat keskkonda, selle võimalusi, kultuuri ja väärtusi.

Kohapeal anti lahendada aktiivõppemeetodil ülesandeid, millest koostati koolitajale esitlus. Selle käigus tuli määrata taimi, tunda ära erinevaid arhitektuuristiile, märgata linnaruumi positiivseid ja negatiivseid aspekte ja leida viimastele lahendusi. Ühe ülesandena tuli teha meeskonnaga lühifilm - etendus vabalt valitud, aga koolitusel kuuldud ajaloolise sündmuse kohta.

Koolitust viis läbi väga entusiastlik ja särav Alessandro Gariano, organisatsioonist Enjoy Italy. Lisaks  osalesid kursusel õpetajad Horvaatiast. Üllatuslikult olid ka nemad pärit Horvaatia suurimalt saarelt  Krk, mis oma pindalalt on kuus korda väiksem kui Saaremaa.

Üks väga huvitav osa koolitusest oli tutvus Itaalia kodu ja kohaliku köögi ning toidukultuuriga. Koolitaja kutsus osalejad enda juurde koju, kus valmistati ühiselt maitsev itaaliapärane lõuna. See andis mõtte, et ka kokandus ja toidukultuur võiks tulevikus (renoveeritud koolimajas) olla rohkem lõimitud erinevate õppeainetega.

Õpetajad olid koolituselamustest vaimustustatud ja leidsid, et reis oli neile kasulik väga mitmelgi moel.  Koolitus andis kinnitust, et ka igapäevases kultuuri- ja linnaruumis on võimalik õppida erinevaid aineid ning neid omavahel lõimida.

Fotosid õpirändest vaata siit https://www.flickr.com/photos/vanalinna/albums/72177720312492554

 

Piret Seema, Madli Varik, Tuuli Käiro, Liisi Lõo